Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Aşk Hakkında Bilinen Büyük Yanlışlar

Aşk Hakkında Bilinen Büyük Yanlışlar

En fazla konuşulan duygulardan biridir AŞK. Söz konusu Aşk ve ilişkiler olunca birçok insan bunu tam olarak anlatamaz. Ya izlenen filmler ya da şarkı sözleri referans gösterilir.

Aşk Hakkında Bilinen Büyük Yanlışlar

Birçok kuralları olduğu söylenir. Acı çekmek gerekir, sonsuza dek sürmesi gerekir veya onsuz yaşanmaz gibi kurallar. Halbuki AŞK’ın sevdiği ve sevmediği şeyler aslında bunlar değildir.

Sevgi Engebeli Veya Aşırı Değildir

AŞK’ın kimyası oldukça önemli olsa da, bu kendinizi tamamen kaybedeceğiniz anlamına gelmemelidir. Aşık olduğunuz kişiden ayrı olduğunuz zaman yaşayamaz veya eksiksiniz diye bir şey söz konusu olmamalıdır. Bu sadece ortak bağımlılıktır. Partneriniz eğer yanınızda ise sevginiz canlanmakta ve size ilham vermektedir. Birlikte birçok deneyim yaşar ve algı sınırınızı aşarsınız. Fakat bu sadece pasta üzerindeki çileklerdir. Pastanın kendisi  hiç değildir.

Aşk Acı Vermemelidir

Aşk zarar vermemelidir. Eğer ruh eşimi buldum diyorsanız dünyanın en basit ilişkisini yaşamaya başlarsınız. Bu yüzden birbirinizi daraltmadan yaşadığınız hayatlara katkı koymalısınız. Eğer bunun gibi duygularınız tetikleniyor ise olasılıkla kendinizden hoşlanmadıklarınız size geri yansıyor demektir.

Aşk Asla Kendini Feda Etmeye Hazır Olmak Değildir

Eğer kendinizi sevmezseniz bir başkasını da sevemezsiniz. Partnerinize iyi görünmek, ona kendinizi sevdirmeye çalışmak için olmadığınız biri gibi davranmak kendinizden vazgeçmek demektir. Sadece kendiniz olun. O zaman karşınızdakinin gerçekten sizin ruh eşiniz olup olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Aşkta Üstünlük Yoktur Ve Yargılamaz

Aşkta hükmetme yoktur. Kimse daha üstün gelemez ve böyle de hissettirmez. Aşk, sadece kabullenmek, saygı duymak ve  karşıyı desteklemektir.

Aşk İhtiyacınız Olan Şeyleri Karşılamaz ve Hayatınızı Düzene Koymaz

Hayatınızı düzene koymak ve kendinizi iyi hissetmek için birine ihtiyaç duyuyorsanız buna aşk denmez. Sadece muhtaç olmaktır. Kendini sevmek demek ihtiyaçlarının tamamen karşılandığını ve eksiksiz olduğunu anlamaktır.

Aşk Partnerinizi Mutlu Etmenizi Beklemez

Bu hayattaki aşk ve ilişkiler de her kişi sadece kendi mutluluğundan sorumludur. Aşk hakkında bilinen büyük yanlışlar konusunda en önemli tespit ise aşk partnerinize mutluluk vermeniz için size baskı uygulamaz. Aşkta herşey eşit ve ortaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ