Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Araç Sahibi Olmak İçin Uygun Zamanı Beklemelisiniz

Araç Sahibi Olmak İçin Uygun Zamanı Beklemelisiniz

Araç sahibi olmak için en uygun zamanı belirlerken, öncelikle alacağınız aracın durumuna dikkat etmelisiniz. Zira sıfır araçlarla ikinci el araçlar için en uygun satın alma dönemleri farklılıklar gösterebiliyor. Buna ek olarak vergi indirimi gibi “beklenmedik” gelişmeler, ikinci el piyasasına birkaç hafta veya bir ay süre gecikme ile yansıyabiliyor.

Araç Sahibi Olmak İçin Uygun Zamanı Beklemelisiniz

Araba almak için en uygun zaman ayrıca kişiden kişiye de değişiklikler gösterebilen bir olgudur. Yani konuya otomobil piyasası üzerinden yaklaşmadan evvel, kendi finansal tablonuzu çok çok iyi analiz etmeniz gerekiyor. Eğer acil gelişen ihtiyaçlarınız varsa, yani “mecburen” bir otomobil satın alacaksanız, genel bir zaman çerçevesi sizi asla ilgilendirmeyecektir. Ancak “tok alıcı” iseniz, yani araç sahibi olmak için en uygun an gelene kadar bekleme imkanınız varsa, fazlasıyla karlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

Birçok İnternet İstatistikleri Yalan Söylemez

Günümüzde ikinci el araç piyasasının çok büyük bir kısmı internet ortamında bulmakta. Dolayısıyla ikinci el araçların hızlı bir şekilde satıldığı dönemleri takip etmek ve buna göre analizler yapmak olası. Şubat ilâ Haziran ayı arasındaki dönemin yılın diğer dönemlerine göre daha yoğun bir ikinci el araç piyasasına sahip olduğunu bilin. Ayrıca bu dönemin genel bir trend olduğunu da unutmayın.

İnternette ikinci el araba araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri ise, gerçek hayatla sanal arasında olan fiyat farklarıdır. Ülkemizdeki ikinci el araç ilanlarında fiyatı biraz yüksek tutmanın artık bir “gelenek” haline geldiğini ve araç başında pazarlık yapılarak bu fiyatların her zaman düşürülebildiğini unutmayın.

Sıfır Araç Alırken Akıllı Davranmaya Çalışın

Eğer sıfır araba almayı planlıyorsanız, kampanyaları çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Bu kampanyalar genelde Kasım ve Aralık aylarında yapılıyor. Unutmadan, Bankalarla yapılan işbirlikleri sonucunda ilkbahar aylarında da uygun koşullarla araba satışı yapılabiliyor.

Günlük Koşulları Asla Yabana Atmayın

Sıfır kilometre ve ikinci el araba almak için en uygun zaman dilimi arayışı esnasında unutmamanız gereken bir başka husus da, günlük koşullar olmalıdır. Yağmurlu veya karlı olan havalarda tüm araçlarda satışlar oldukça azaldığından daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız olası. Ayrıca sıfır kilometre araç satışı yapanların bayiinin kapanış saatlerine yakın günü bir satış fazla yaparak kapatmak istediklerinden, size daha iyi bir teklif sunabilirler.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Parça Ofisi dedi ki:

    Parça Ofisi olarak bu alanda oldukça tecrübeli bir yapıya sahibiz, özellikle Oto Yedek Parçaları alanında en zengin portföye sahibiz.

BİR YORUM YAZ