Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Artık bir annesiniz. Yemenize, içmenize daha da dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Anne sütünün faydaları tabi ki tartışılmaz. Fakat sütünüzü artırmanızın yolları var. Daha sağlıklı ve mutlu çocuklar için anne sütü çok önemli. Bunun için de bazı yiyecekler daha fazla önem kazanıyor. Özellikle sütü az olan anneler psikolojik olarak kendilerini kötü hissedebiliyor. Bu da gayet normal. Fakat bu önereceğimiz yiyecekler sayesinde artık daha fazla sütünüz olabilir. İşte sizlere anne sütünü arttıran yiyecekler.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Havuç: Fazla bilinmese de oldukça faydalı bir sebzedir. Anne sütünü arttırıcı özelliği sayesinde annelerin tüketmesi gereken sebzelerden birisidir.

Yulaf: Anne sütünü arttıran yiyeceklerden birisi de yulaftır. Sütü hem destekler hem de arttırır. İçinde bulunan demir sayesinde sütü arttırır. Ayrıca sütünüzün süt kanallarından geçişini hızlandırır.

Arpa: Arpa en çok önerilen yiyecekler arasındadır. Geçmişten günümüze kadar kullanılan arpa, anne sütünü arttıran bir besindir.

Badem ve Ceviz: Bu kuru yemişler içinde bulunan vitaminle ve mineraller sayesinde anne sütünün kalitesini arttırarak besleyici özelliğini arttırmaktadır.

Rezene: Doğal olarak anne sütünü arttırır ve süt kanallarını açamaya yardımcı olur. Ayrıca sindirime yardımcıdır. Hem anne hem de bebek için hazımsızlığı ortadan kaldırmaya yardım eder.

Fesleğen: Yeşilliler arasında anne sütünü arttırıcı özelliği ile dikkat çeken bir bitkidir. K ve C vitaminleri barındırır. Vücuda destek sağlarken, aynı zamanda rahatlatır. Stresten kaynaklanan süt azalmasının önüne geçer.

Sarımsak: Biraz korkulan bir sebze olsa da tam aksine, bebeğin süt emmesini uzatan bir sebzedir. Ayrıca mineraller ve vitaminler bakımından zengin olan sarımsak, sütün kalitesini arttırır.

Susam Yağı Ve Susam: En faydalı yağlar arasındadır. 1 veya 2 çorba kaşığı tüketmenizde fayda var. Yağını ise göğsünüze ve karın bölgesine masaj yaparak uyguladığınızda çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Su: Elbette su hayatımızın devam etmesi için olmazsa olmazlardan. Yaşamak için ihtiyacımız olan su, aynı zamanda sütü arttıran bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle bolca su tüketilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ