Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ağız Kokusuna Kolayca Bir Son Verin

Ağız Kokusuna Kolayca Bir Son Verin

Hiç kuşkusuz her insanın özellikle girdikleri toplumlarda en fazla çekingenlik duydukları konu ağız kokusu olmaktadır. Ağız kokusu kişinin kendine olan rahatsızlığı bir yana çevreye verdiği rahatsızlık daha fazla önem taşımaktadır. Sizler için bu büyük sorundan kurtulmanın kolay yöntemlerini sıralamaya çalıştık, buyurun inceleyelim.

Ağız Kokusuna Kolayca Bir Son Verin

1- Yumuşak olmayan, orta sertlikte olan diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın.

2- Yiyecek artıklarını, bakteri plaklarını temizlemek için dişlerinizi günde en az 2 kere fırçalamalısınız ve her gün diş ipi kullanmalısınız.

3- Ağız kokusunun sebeplerinden biri de dildeki tabakalardır. Bu sebeple dilinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Dilinizi fırçalayarak ağız kokusunun %80’inden, dişlerinizi fırçalayarak ağız kokusunun %20’sinden, kurtulabilirsiniz.

4- Ağız kokusunu gidermek için piyasadan aldığınız gargaraların bir kısmı, içindeki alkolden dolayı ağız kokusunu artırabilir. Bu tür ürünleri alırken dikkatli olmalısınız.

5- Çinkolu diş macunu kullanın ve çinkolu sakız çiğneyin. Çünkü çinko içeren ürünler ağız kokusunu alır.

6- Diş ve diş eti rahatsızlıkları ağız kokusuna sebep olduğu için ağız muayenesi ve bakımınız için diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmelisiniz.

7- Ağızdaki diş çürükleri, kron-köprü yada kırık dolgu tedavi ettirilmelidir.

8- Doldu, protez, diş köprülerinin aralarına kaçan yiyecekler ağızda kokuya sebep olacağı için her gece mutlaka protezleri çıkarmanız ve temizlemeniz gerekmektedir.

9- Ağız kuruluğundan dolayı da ağız kokusu olur. Bunun için mutlaka bol bol su için.

10- Maydanoz, kahve taneleri ve limon kabukları nefesimizi doğal olarak temizler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort