Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

AĞIZ AFTI ( AĞIZ YARASI ) NASIL GEÇER?

AĞIZ AFTI ( AĞIZ YARASI ) NASIL GEÇER?

AĞIZ AFTI ( AĞIZ YARASI ) NASIL GEÇER?

Yaşadığımız toplumumuzda kısaca, aft diye bilinen ağız yarası, diş eti, dil, dudak içi, damak ve ağız boşluğundaki birçok farklı yerlerde çıkabilir buda sağlık açısından oldukça kötü bir durumdur. Genel olarak bağışıklık sistemindeki zayıflamadan da ortaya çıkabilir. Bunlar küçük beyaz ya da sarı renkli kabarcıklardan oluşan ağız yaralarıdır. Kişi yemek yerken, su içerken, hatta konuşurken salgılanan tükürük hakimiyeti bile zorlanmaktadır.

Ağız aftı ( ağız yarası ) nasıl geçer? Sorusunu cevaplamadan önce aft neden çıkar buna değinelim. Eğer herhangi bir darbe almışsanız veya diş fırçalarken bile sert bir hamle yapmışsanız bile ağızda aft oluşumuna sebep verebilirsiniz. Yoğun mentollü, asit miktarı yüksek olan besinler de aft oluşumuna sebep olabilir. Bazı astım ve tansiyon ilaçları aft denilen ağız yaralarına sebep olabilir. Ülser, behçet hastalığı, reflü gibi hastalıklar da aft çıkmasına sebep olabilir. B12 vitamini eksikliği de ağız yaralarına sebep olabilir. Aft ile uçuk bir kez yerleştiği zaman nüksetmesi de kolay olur.

Doğal Yöntemlerle Ağız Yarası Nasıl Geçer?

Doğal Yöntemlerle Ağız Yarası Nasıl Geçer?

Doğal Yöntemlerle Ağız Yarası Nasıl Geçer?

Peki ağız aftı nasıl geçer? İşte size evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç tavsiye. Eminiz bu tavsiyeler ağız yarası nasıl geçer sorusuna çare olacaktır.

Yapmanız gereken 2 tutam yoğurt otunu bir suda 5-6 dakika kaynatarak günde iki sefer ılık olarak ağzınızı çalkalamak.

Yarım çay bardağı limon suyu ile 1 çay kaşığı karbonat karıştırılıp her gün 1 defa ağzınızı çalkalayın. Ağız yarası nasıl geçer diye sorduğunuzda alabileceğiz cevaplardan biridir ve bilinen en eski yöntemlerden biridir.

Kara dut mevsiminde bolca tüketin. Kara dut aft için bitkisel tedavi olarak etkili bir yöntemdir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ