Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ACI AMA GERÇEK FACEBOOK GENÇ NESİLLERİ YALNIZLAŞTIRIYOR!

ACI AMA GERÇEK FACEBOOK GENÇ NESİLLERİ YALNIZLAŞTIRIYOR!

İNGİLTERE’DE BİR ARAŞTIRMA KURULUŞUNUN YAPTIĞI BİR ANALİZ ACI GERÇEĞİ AÇIKLASI, ACI AMA ” GERÇEK FACEBOOK GENÇ NESİLLERİ YALNIZLAŞTIRIYOR! ”

Facebook kullanan gençler arasında yapılan bir araştırma sonucunda çıkan sonuçta gençlerin yüzde 89’u yalnızlık çektiğini söylüyor. Yaşlılara kıyasla genç neslin daha fazla yalnızlık çektiği, arkadaşlıkların büyük bir kısmının sadece sosyal medya üzerinden kurulduğu belirtiliyor. Evet maalesef sosyal medya ağı facebook genç nesilleri yalnızlaştırıyor. İngiltere’de bir araştırma kuruluşu olan Buildingg Society Nationwide, sosyal medyada büyümekte olan milenyum kuşağının en yalnız nesil olarak ilerlemekte olduğunu ifade etti. Yapılan araştırmaya katılan gençlerin % 89’u yalnızlık çektiğini söylüyorsa bu da bu gerçeğin bir kanıtıdır. Yaş ortalaması 55 üstünde olan katılımcılar dahi % 70’lerde kalıyor. 18 – 34 yaş arası olanlar sosyal medya üzerinden arkadaş sayılarının gerçek hayattaki arkadaş sayılarından en az dört kat fazla olduğunu söylüyorlar.

Ortaya çıkan bu bulgular, katılımcıların ortalama olarak 65 sosyal arkadaşı olduğunu, buna karşılık gerçek hayatta arkadaş sayısının ise ortalama 14 olduğunu gösteriyor. Fakat milenyum kuşağında sosyal arkadaş sayısı 103’e kadar çıkabiliyor. Görüldüğü gibi  Facebook genç nesilleri yalnızlaştırıyor. Sosyal paylaşım siteleri birçok avantajlı yönleri yanında bir yandan da özellikle genç nesilleri yalnızlığa sürükleyebiliyor. Ayrıca yapılan araştırmanın sonucunda yalnızlık çeken kişilerin internette tuzağa düşme ve dolandırılma yaşadıklarını da ortaya koyuyor. Yalnızlık yaşadığını söyleyenlerin yüzde 36’sı, internette birilerine güvendikleri  için bazı zamanlarda dolandırıldığını söylüyor. Bu oran, kendisini yalnız hissetmeyenler için % 9’da kalıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ