Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

5 ADIMDA YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

5 ADIMDA YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Son dönemlerin en çok rağbet gören ek gelir modellerinden birisi hiç kuşkusuz Youtube kazanç modelidir, birçok insanımız bulundukları yerden çekmiş oldukları videolardan kazanç sağlamaktalar, peki 5 adımda Youtube’dan nasıl para kazanılır? Youtube bilindiği üzere dünyanın en büyük video yükleme ve video izlenme platformudur. Youtube reklam modeli olarak dünyanın en büyük internet reklam modeli olan Google Adsense reklam modelini kullanmaktadır. İnternetten para kazanmak isteyen her birey kolaylıkla Youtube hesabı oluşturabilir ve video yükleyerek kazanç elde edebilir, sizlere internetten nasıl para kazanılır onu anlatmaya çalışacağız. İlk olarak aşağıda verdiğimiz sıralamayı harfiyen uygulamanız gereklidir, sonrasında zaten sürekli çalışmalar yaptığınız için, kendi işinizi kendiniz hallede bileceksiniz.

5 ADIMDA YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

1: Ne Tarz Video Çekeceksiniz?

Öncelikle video işine girmek için belirli bir yeteneğiniz olmalıdır, yetenekten kastımız, güzel yemek yapabilirsiniz, örgü el işlerinde oldukça beceriklisiniz, kişisel makyaj ve kişisel bakım tanıtımında oldukça etkilisiniz, veya farklı uzmanı olduğunuz bir konuya hakimsiniz. İlk hedefiniz bu işe başlarken çekeceğiniz videolarda hakim olduğunuz konuları belirlemenizdir. Uzmanı olduğunuz konularda video çekerseniz emin olun ilerleyen dönemlerde konu bulmakta hiç zorlanmazsınız.

2: E-mail kullanımında Aktif Olmalısınız!

Bilindiği üzere Youtube hesabı için aktif bir Gmail e-posta adresiniz olmalıdır, Eğer youtube den para kazanmak istiyorsanız ilk öncelik Google Gmail e-posta adresi açmanızdır. Gmail hesabı e-posta adresi açmak için Google Gmail adresini kullanmalısınız.

3: Youtube Kanal Açma

Açmış olduğunuz Gmail adresiniz ile Youtube giriş yaparak, kanal açma butonları yardımı ile hızlı ve kolay bir şekilde kanalınızı açabilirsiniz. Youtube de kanal açmak hem oldukça kolay hem de ücretsiz bir servistir.

4: Youtube Kanal Görselleri

Açmış olduğunuz Youtube kanalınız için hem arka plan fotoğrafı hem de profil fotoğrafı seçmelisiniz, bu konu oldukça önemlidir, unutmayın ki kanalınıza koyacağınız arka plan ya da profil resminiz kanalınızın hızlı bir şekilde dikkat çekmesini sağlayacaktır. Görseller kesinlikle uzman bir profesyonel tarafından hazırlanmalıdır ve kanalınızın yayın çeşidine de uyumlu olmalıdır.

5: Youtube Adsense Bağlama

Gelelim en önemli noktaya kanalınızı açtınız tüm görselleri girdiniz, uzun uğraşlarla çektiğiniz videolarınızı yüklediniz, sıra geldi bunca emekten sonra internetten para kazanma yollarına. Açmış olduğunuz Youtube kanalınızın içerik yönetici kısmına giriş yaparak, kanal ayarlarından adsense bağlantı bölümüne giriyoruz, orada sizi sistem Google Adsense sayfasına atacaktır, adsense hesabınızı aktif ederek, Youtube sayfasını adsense bağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İstenmesi durumunda Google Adsense adresine girilerek ilk olarak üyelik açılabilir, adsense üyeliği içinde Gmail e-posta adresiniz gereklidir. Sistem oldukça basit ve dil seçenekleri sayesinde tüm işlemleri Türkçe olarak yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ