Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

2017 SONBAHARINDA KOYU RENK DUDAKLARA MERHABA

2017 SONBAHARINDA KOYU RENK DUDAKLARA MERHABA

SONBAHARA GİRDİĞİMİZ ŞU GÜNLERDE ÖZELLİKLE KOYU RENK DUDAKLARIN ÖN PLANA ÇIKMA SEBEBİYLE SİZLER İÇİN KOYU RENK RUJ KULLANMANIN PÜF NOKTALARINI DERLEMEYE ÇALIŞTIK.

2017 SONBAHARINDA KOYU RENK DUDAKLARA MERHABA

Koyu Renk Dudaklara Geri Dönüş!

Yaz günlerini ve sıcakları arkamızda bırakıyoruz. Doğal olarak da sonbaharın gelişiyle yeni makyaj trendleri de belirlenmeye başladı. Yazın sevilen o sıcak, canlı, enerjik ve ışıltılı renklerine veda etmenin zamanı geldi. Fakat inanın ki sonbaharın koyu renkleri de sizi heyecanlandırmaya yetecektir aynı zamanda dolgun dudaklara sahip olmanızı da sağlayacaktır. Hele ki makyaj yapmayı seviyorsanız ve makyaj sizin için bir tutku ise sonbaharın renklerine hazır olun deriz.

Evet sonbahar kapınızı çaldı ve artık makyaj çantanızda koyu renk rujlara da yer açma zamanı geldi. Bu yazımızda size koyu renk ruju nasıl seçeceğiniz, nelerle kombinleyeceğiniz ve nasıl süreceğiniz hakkında bazı püf noktaları vereceğiz.

Koyu Renk Ruju Nasıl Seçmeliyiz?

Bu işin en önemli püf noktası süreceğiniz rujun doğru seçimidir. Yüzünüzdeki odak noktası dudaklarınızdır ve doğru rengi seçmeniz oldukça önemlidir. Seçim yaparken cilt alt ton çok önemlidir. Sıcak alt tona sahipseniz sıcak tonlarda bir renk seçmelisiniz. Eğer soğuk alt tonlu iseniz soğuk tonlu bir renk tercih etmelisiniz. Bunun aksini yaparsanız size hiç de yakışmayacak çok iddialı bir renkle kötü bir görünüm verebilirsiniz.

Eğer cilt renginiz sıcak alt tonlu bir renk ise turuncu tonları içinde barındıran sıcak kırmızı ve bordolar, kahverengi tonlar ve kiremit tonları tam size göredir. Cildiniz soğuk alt tonlu bir cilt ise pembe alt tona sahip morlar ve bordolar dudaklarınızda şahane bir görüntü sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da gülümsediğiniz zaman dişlerinizin sarı görünmemesidir. Doğru tonda seçilen ruj sayesinde bu sorunla karşılaşmayacaksınız.

Koyu Renk Ruju Nasıl Sürmeliyiz?

Doğru tondaki rujunuzu seçtikten sonra sürme kısmına gelebiliriz. Her zaman için iddialı renkler cesaret işidir. Uygulama diğer rujlara kıyasla biraz daha zordur. Fakat size vereceğimiz ip uçları işinizi kolaylaştıracaktır.

İlk yapmanız gereken rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı nemlendirmektir. Eğer dudaklarınız fazla kuru ise peeling uygulayarak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Koyu renkteki rujlar yoğun yapılı olup dikkatleri dudaklara çeker. Dudaklarınızın görüntüsü kusursuz ve rujunuz da çizgilere tamamen dolmalıdır. Bu nedenle lip balm yardımı ile dudaklarınızı nemlendirmekle işe koyulun. Daha sonra dudaklarınızı aynı renkte olan bir dudak kalemi ile çevreleyin. Bu hata yapma oranınızı azaltır ve rujun dağılmasına da engel olur. Rujunuzu sürerken asla dudaklarınızı büzmeyin ve hafif gülümser pozisyonda sürün.

Koyu Renkli Olan Rujla Nasıl Kombinleme Yapabilirsiniz?

Koyu ruj dudak makyajını ön plana çıkarmaktır.  Tüm dikkat dudaklarınızda olacağından çok iddialı göz makyajı bütün makyajınızı abartılı gösterecektir. Bu nedenle göz ve yüz makyajı elinizden geldiğince hafif tutmanızı öneririz.

Yüz makyajına gelince de bu son derece önemli bir nokta. Rujunuz koyu ise bu  yüzünüzdeki eşitsizliği asla kaldırmaz. Bu yüzden ten makyajınızın kusursuz olması gerekir. Lekeleri ve sivilceleri kesinlikle kusursuzca ortadan kaldırmalısınız. Ciltte porselen etkisi vermelisiniz fakat bunu yaparken de doğal bir görünüm vermesini sağlamalısınız. Bir önemli püf noktası da yoğun allık uygulamasından kaçınmanızdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ