Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

12 MADDE İLE AŞK EVLİLİĞİ Mİ? MANTIK EVLİLİĞİ Mİ?

12 MADDE İLE AŞK EVLİLİĞİ Mİ? MANTIK EVLİLİĞİ Mİ?

Yıllardır çevremizde sıkça karşılaştığımız ve duyduğumuz cümlelerden bir tanesidir. Aşk mı? Mantık mı? Elbetteki her birey için kendi önceliği ve hayata bakış açısı yönünden bu soruya bir cevabı vardır. Sizin için hazırladığımız yazımızda bu iki evlilik şeklini karşılaştırmak istedik. Bakalım siz hangisini tercih edenlerdensiniz?

12 MADDE İLE AŞK EVLİLİĞİ Mİ? MANTIK EVLİLİĞİ Mİ?

1: Aşk evliliğinde zevkli anlar, eğlence ve aktivitelerde ortak noktalar oldukça fazladır. Mantık evliliğinde çiftler kendine ait zevkleri ve aktiviteleri bireysel yaşar. Bazı zamanlarda nadiren de olsa bir araya gelinebilir.

2: Aşk evliliği yaparken eşinizin değişimi söz konusu bile olmaz. Değişim sadece içten gelen çaba olarak düşünülür. Mantık evliliğinde bu çok farklıdır. Bu evlilikte kimse için değişmez.

3: Aşık olunca güzellik kavramı ve güzelliğe bakış açısı çok farklılaşır. Aşık olunan kişinin kaşı, gözü, boyu posu çok da önemli değildir. Aşk vardır çünkü ve aşk her şeyi güzelleştirmektedir. Mantık evliliğinde eş seçimi yapılırken doğacak çocukların bile genetik durumunu belirleyici ayrıntılara dikkat edilir.

4: Aşk evliliğini tercih edenlerin elbette ki en güçlü nedenleri Aşk. Mantık evliliği yapan kişiler genellikle aşkın geçici bir süreç olduğunu düşünüp evlilikte başka kriterlerin önemli olduğunu savunuyorlar.

5: Aşk evliliği yapan çiftler partnerlerinin kendilerini tamamlayan diğer yarıları olduğunu düşünürler. Mantık evliliğinde daha çok yalnız kalmamak için kendilerine bir eş seçmeleri gerektiğine inanılır.

6: Aşk evliliğini tercih edenler parayı ön plana koymazlar ve aşk olunca her şeyin üstesinden gelinebileceğini savunurlar. Oysa ki mantık evliliğini tercih edenler geleceklerini garanti altında yaşamak isterler ve para beklentileri vardır.

7: Aşk evliliği yapmışsanız en iyi arkadaşınız eşiniz olur. Fakat mantık evliliğinde, karı koca ilişkisi başka en iyi arkadaş başkadır.

8: Aşk evliliğinde partnerlerin bireysel sınırları pek olmaz. Her şey birbirine karışabilir. Mantık evliliğinde bu söz konusu olamaz ve ihlal edilemez.

9: Aşk evliliği yapanlar çok yakın gelecek için kafaya pek bir şey takmazlar. Hayatı biraz olur’una bırakırlar. Mantık evliliğinde ise evlilik bir proje gibidir. Hayat bu projeler doğrultusunda ilerler.

10: Aşk evliliği genellikle gençlik yaşlarında daha çok gerçekleşmektedir. Fakat ileri ki yaşlarda yapılacak evlilikte genellikle mantık evliliği yapma meyil’i çoğalır.

11: Aşk evliliğinde eşler aileler ile sorun yaşamamak için duygusal ve yakın ilişkiler içinde olur. Mantık evliliğinde aileler çok fazla gündemde olmaz.

12: Aşk evliliğinde bebek sahibi olmanın plan ve programı pek olmaz. Her şey doğallığına ve isteğe bağlı olarak ilerler. Mantık evliliğinde çocuk düşünüldüğü andan itibaren bununla ilgili uzun bir hazırlık ve planlama programı oluşturulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ