Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

​Kendinizi Yalnız Hissettiğiniz Zamanlarda Ne Yapmalısınız?

​Kendinizi Yalnız Hissettiğiniz Zamanlarda Ne Yapmalısınız?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki içinde bulunduğunuz durum ne kadar zor olsa da yalnız değilsiniz. Yalnızlık hissi ya da soyutlanmışlık hissi duymak geçici bir süreçtir.

​Kendinizi Yalnız Hissettiğiniz Zamanlarda Ne Yapmalısınız?

Sadece insanlara ve çevreye karşı daha bağlı olduğunuzu hissettirecek birkaç şeyi yapmanız gerekmektedir. Kendini yalnız hissettiğiniz zamanlarda ne yapmalısınız? İşte böyle anlardan kurtulmak için size verebileceğimiz öneriler;

Bir Arkadaşınızla iletişime Geçin

Belki çok üzgünsünüz dür ve bunu yapmak içinizden gelmiyordur. Fakat yapmak için kendinizi zorlayın. Ona güvenin. İnanın ki arkadaşlar böyle zamanlarda en iyi ilaçtır. Arayın ya da mesaj atın. Sadece aramak veya mesaj atmak bile size iyi gelecektir. Ona ihtiyacınız olduğunu hissettirmekten çekinmeyin.

Sosyal Medyada Aktif Olun

Facebook sayfasında dolanın, profilinize en sevdiğiniz bir fotoğrafı koyun, İnternette tatil mekanları sayfalarını dolaşın, blok sayfanıza veya twitter sayfanıza bir şeyler yazın. Birkaç dakika bile sosyal medyada olmak size iyi gelecektir.

Çocuğunuza Sarılın

Sizi üzen veya yoran sebeplerden biri çocuğunuz dahi olsa sarılmanın çok iyi bir terapi olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ten teması size çok iyi gelecektir. Çocuğunuza  sarılmanın vereceği haz yalnız olmadığınızı hissettirecektir.

Film İzlemek Yalnızlığı Azaltır

Dışarıdan yemek çağırın ve mutfağa girip hiç uğraşmadan kendinizi ödüllendirin. Aksiyon veya romantik komedi bir film açıp kanepenize geçin. Birkaç saatliğine başka bir dünyanın içinde olmak sizi iyi gelecektir.

Gece Gideceğiniz Bir Organizasyon Yapın

Çevrenizdeki dostlarınızın veya ailenizin yaptıklarını sosyal medyadan takip etmeyi bırakın ve hareketlenin. Gece için bir plan yapın. Mesela partnerinize bir sürpriz veya arkadaş grubunla olacağınız bir organizasyon yapın.

Yardım İstemekten Hiç Çekinmeyin

Kendinizi yalnız hissetmenin çok daha büyük nedenleri olabilir. Böyle bir durumda iseniz sevildiğinizi ve önemli olduğunuzu kafanızdan çıkartmayın. Mutluluğu hak ettiğinizi düşünün ve yardım isteyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ